Blog 20 feb 2020

In Pole Position interviewen we EV-rijders. Deze keer spraken we met Edwin Glaser, de oprichter en voorzitter van de Nissan Electric Club. Sinds 2010 rijdt hij elektrisch.

Edwin Glaser is een echte early adopter en reed in 2010 als eerste in Nederland de Mitsubishi i-MiEV. Hij won in 2012 een Nissan LEAF tijdens The Big Turn On Competition. Sindsdien heeft hij in alle elektrische modellen van Nissan gereden zodat we hem met recht een elektrische Nissan expert kunnen noemen.


Waarom vind je de Nissan LEAF zo’n leuke auto?

Het is een echte familieauto. Achterin is veel ruimte en de LEAF rijdt comfortabel. LEAF-bestuurders zijn heel anders dan mensen die een Tesla hebben. Een van onze leden had de keuze tussen een Tesla Model 3 en een Nissan LEAF. Hij koos voor de LEAF. De voornaamste reden was de ruimte achterin waar je ook makkelijker je hond in kwijt kan. Misschien schetst dat een beeld van het soort mensen dat een LEAF rijdt.” 

 

LEAF-bestuurders zijn heel anders dan mensen die een Tesla hebben.

 

Je hebt veel gereisd op een moment dat elektrisch rijden nog niet zo populair was?

Ik ben in Cornwall en Wales geweest en ben naar Zwitserland gereden. Het is nu zoveel makkelijker om lange afstanden af te leggen. De infrastructuur is sterk verbeterd. Vooral wanneer je nu van bijvoorbeeld Nederland of Duitsland naar Zwitserland reist. Onderweg zal je nu nauwelijks nog problemen ondervinden bij het vinden van laadpalen.”

Wat is het doel van de Nissan Electric Club?

“We willen bestuurders met een Nissan EV verder helpen. We horen bijvoorbeeld vaak dat mensen al lang meelezen op ons forum voordat ze zelf een elektrische auto hebben. We informeren, helpen en we organiseren clubdagen.”

Nissan Electric Club

Heb je een voorbeeld van hoe je Nissan bestuurders helpt?

Een bekend probleem van de eerdere modellen was dat ze de actieradius niet altijd goed berekenden. Je kunt je voorstellen dat dit nogal een probleem is wanneer je elektrisch rijdt. Helemaal een aantal jaar geleden, toen er nog niet overal laadpalen stonden. Ik heb toen een groot aantal OBD2 dongels gekocht; een apparaatje waarmee je het besturingssysteem van de auto kan uitlezen wanneer je deze bijvoorbeeld aan een smartphone koppelt) en getest welke werkten op de app LeafSpy (Pro). Die heb ik daarna voor de kostprijs verkocht aan clubleden. Gelukkig komt dit probleem bij recente modellen niet meer voor.”

 

We hebben we de EV eens gebruikt om de DJ, de popcornmachine en het springkussen van stroom te voorzien

 

Wat doen jullie zoals tijdens een Nissan Electric Club dag?

We verschaffen natuurlijk informatie, maar het is ook gewoon een gezellige dag met een leuke barbecue – elektrisch natuurlijk! We hebben een keer iemand gehad die vertelde over zijn reis met een LEAF naar de Noordkaap in Noorwegen. We gebruiken de elektrische auto ook om ons van stroom te voorzien tijdens clubdagen. Zo hebben we de EV eens gebruikt om de DJ, de popcornmachine en het springkussen van stroom te voorzien. Laatst zijn we gaan kijken bij een smarthome die gebruik maakt van vehicle-to-grid-technologie.”

Kun je meer vertellen over vehicle-to-grid?

Vehicle-to-grid-technologie (V2G) zorgt ervoor dat EV’s energie aan het elektriciteitsnet terug kunnen geven. Dat is bijvoorbeeld handig tijdens piekuren om het elektriciteitsnetwerk te stabiliseren. Het is een innovatieve manier om te bekijken hoe we energie gebruiken. Wanneer je in een duurzame smart home woont, zou je je EV met je huis kunnen laten communiceren over de vraag hoe de aanwezige stroom te gebruiken. Het is een nieuwe en hele interessante technologie die we graag met onze clubleden ontdekken.”

Heb je verder nog tips voor EV-rijders?

Op dit moment werk ik aan een (gratis) app die functioneert als een digitale medebestuurder voor (Nissan) EV-bestuurders.”#KeepDrivingForwardcookie

Deze website maakt gebruik van cookies

We gebruiken cookies om inhoud en advertenties te personaliseren, om functies van sociale media te bieden en om ons verkeer te analyseren. We delen ook informatie over je gebruik van onze site met onze partners op het gebied van sociale media, reclame en analyse, die deze mogelijk combineren met andere informatie die je aan hen hebt verstrekt of die zij hebben verzameld bij jouw gebruik van hun diensten. Je gaat akkoord met onze cookies als je onze website blijft gebruiken. Meer informatie.

Cookies accepteren